AramaZeynep Deniz AkademiZeynep DenizDansKoleksiyonAkademiKişisel GelişimPinterestFacebookTwitterİletişim
BREZİLYA DANSLARI
ZUMBA
Zumba Ders Programı
DANS KOSTÜMLERİ
FOTOĞRAF GALERİSİ
VİDEO GALERİSİ

 

 

 

ZOUK

 
 

Zouk, partnerle yapılan, egzotik, duygusal, zarif ve akıcı bir Brezilya dansıdır.

Tutkulu ve estetik bir dans olan Zouk müziğinin temeli Fransiz Adaları ve Cape Verdian Adalarına dayanır. Başka bir Brezilya dansı olan Lambada’nın gelişimi ile ortaya çıkan Zouk; bu dansın karakteristik hareketlerinin daha çekici ve yakın etkileşimli hale getirilmesiyle oluşmuştur.

Kadının ön plana çıktığı, baş ve kalça hareketleriyle süslenen son derece kıvrak ve estetik bir danstır. Hem izlemesi hem de dans etmesi çok keyifli olan Zouk, beden ve ruh icin harika bir egzersizdir.

Zouk ilk olarak 1997 yılında izleyicisiyle tanışmasından bu yana, Rio de Janeiro, Sao Paolo, Buenos Aires, Amsterdam, Londra, New York, Mallorca, Barcelona, Sydney gibi sehirlerde son derece popüler bir dans haline gelmiştir.

 1. Zouk eşli yapılan bir dans olduğu icin partnerlerin güven duygularını pekiştirir.
 2. Partnerlerin ekip olarak çalışmasina, birbirlerinin güçlü ve zayıf taraflarını daha iyi tanımalarına ve birbirlerini tamamlamalarına yardımcı olur.
 3. Partnerlerin birbirlerine karşı sabılrı olmalarına yardıcı olur.
 4. Eşli danslarda erkek yönetir. Erkeklerin daha kendilerine güvenli ve hızlı karar verebilme yeteneklerini güçlendirir. Bayanlarınsa uyum yeteneklerini güçlendirir.
 5. Dikkat ve konsantrasyonu geliştirir.
 6. Kişilerin ritm duygularını geliştirir.
 7. Çalışmalarda herkes birbiriyle dans edeceği için, kişilerin uyum ve adaptasyonları gelişir.
 8. Erkekler elleriyle ve beden diliyle partnerlerini yönlendirdiği için iletişim yetenekleri gelişir. Bayanlarınsa algılari açılır ve daha hızlı algılayıp daha çabuk reaksiyon vermeye başlarlar.
 9. Çalişmalarda bayanların daha kolay takip edebilmesi için özel egzersizler yapılır. Böylece partnerlerin birbirleriyle daha uyumlu olmalarına yardımcı olunur.
 10. Bireysel düşünmek yerine ekip olma ve ekip olarak düşünme ve hareket etmeye yardımcı olur.

 

 

AXE

 
 

Samba Aerobik olarak da bilinen Axe Bahia, Brezilya'nin Bahia bölgesinde, plajlarda yapılan koreografik bir grup dansıdır.

Samba reggae, R & B, Afro Brazilian, Latin, Rock gibi çeşitli müzik türlerinin karışımından oluşan müzikler eşliğinde partnere gerek olmadan, kalabalık gruplar halinde yapılır.

Latin, Hip Hop, African, Lambada gibi çeşitli dansların karışımından oluşan çok hareketli ve kıvrak figürleri vardır. Coşkulu ritimleri ve kıvrak figürleriyle hem çok eğlenceli, hem de müthiş bir kondisyon ve koordinasyon geliştirici bir danstır. Axe Bahia, hem eğlenmek hem de formda kalmak için essiz bir alternatiftir.

 1. Axe, motivasyonu artırır dolayısıyla verimlilik de artar.
 2. Axe, beden ve beyin arasında koordinasyon sağlar. Koordinasyonları gelişen kişilerin farkındalıkları da artar.
 3. Axe, bir süre sonra kişilerin kendine güvenlerini artırır. Daha güvenli ve kendinden emin kişiler işlerinde daha sosyal ve daha verimli olur.
 4. Axe, kondisyonu artırır. Kişiler daha sağlıklı, daha dinç olurlar.
 5. Axe, müziği ve figürleri çok coşkulu olduğu için, beyin direk mutluluk hormonu salgılamaya başlar. Kişiler mutlu ve doyumlu olurlar. Kendileri için ve bedenleri için iyi bir şeyler yaptığını hisseden kişiler huzurlu olur.
 6. Axe gruplar halinde yapıldığı için çalışanlar arasındaki ekip ruhunu pekiştirir.
 7. Axe, koreografik olduğu için, kısa sureli ve uzun süreli hafızayı geliştirir. Konsantrasyonu artırır. Ekip içindekilerin senkronizasyonunu geliştirir.
 8. Axe, hareketli figürleriyle vücudun bütün bölgelerini çalıştırdığı için kişiler bir sure sonra zayıflamaya ve şekillenmeye başlarlar, bu da kendilerini iyi hissetmelerini sağlar.
 9. Dans yaratıcılığı geliştirir.