AramaZeynep Deniz AkademiZeynep DenizDansKoleksiyonAkademiKişisel GelişimPinterestFacebookTwitterİletişim
KİŞİSEL GELİŞİM
FENG SHUI
TRANSFORMAL NEFES

feng shui, rüzgar, su, zeynep deniz akademi,

 

Feng Shui

 
 

FENG-SHUİ kelime anlamı olarak "rüzgar ve su" demektir.

Feng Shui, insanları her bakımdan besleyip, mutlu edecek mekanları yaratmanın yollarını gösteren kadim bir metafizik bilimidir.

Uzakdoğuda Feng-Shui, eski bilgeliklerin kültürel geleneklerle harmanlandığı, hayatın çeşitli durumları karşısında bize rehberlik eden, mistik bir felsefe olarak kabul edilir.

Feng Shui, yaşadığımız mekanları doğru seçip, içindeki enerjileri doğru yönlendirdiğimizde, kişisel potansiyelimizi de sonuna kadar kullanabileceğimizi söyler.

Her gün yaşadığımız mekanlar işimizi, ailemizi, sağlığımızı, ilişkilerimizi, verimliliğimizi, kısacası tüm hayatımızı etkilemekte. Yaşadığımız mekanlar, bizi, hedeflerimizi ve hayallerimizi desteklediği gibi, zaman zaman tıkanıklıklara da yol açabilir.

Feng Shui, binlerce yılın bilgi birikimi ile doğru yerleri nasıl seçeceğimizi, iyi enerjileri nasıl yönlendireceğimizi bize öğretir. Evrenin olumlu enerjilerini yaşadığımız mekanlarla ve kendi kişisel enerjimizle bütünleştirir.

Feng-Shui uygulamaları evinizde ya da odalarınızda çok büyük ve abartılı değişiklikler yapmanızı gerektirmez. Çoğunlukla ufak tefek dokunuşlar, açı değişiklikleri, bir bitki, ışık, su havuzu, rüzgar çanı gibi uygulamalar yeterli olabilir.

 

Feng Shui