AramaZeynep Deniz AkademiZeynep DenizDansKoleksiyonAkademiKişisel GelişimPinterestFacebookTwitterİletişim
KİŞİSEL GELİŞİM
FENG SHUI
TRANSFORMAL NEFES

 transformal nefes, feng shui, zeynep deniz

 

Transformal Nefes

 
 

Transformal Nefes, zihinsel, duygusal ve ruhsal bütünlük sağlayarak öz gerçekliğimizi açığa çıkaran güçlü bir şifa tekniğidir.

Nefes hayattır. nefesle aldığımız oksijen hücrelerimizin en önemli besin kaynağıdır.

Transformal nefes seansları, kişinin ana rahminden ilk çıktığında aldığı doğal nefesi yeniden hatırlamasına yardımcı olur.

Dünyaya ilk geldiğimizde hepimiz doğal nefes alırız. bebeklerin nasıl nefes aldıklarını bir düşünün. Ağızları hafif aralık olur ve karınları inip kalkar nefes alırken. Bağlantılı ve tam kapasite nefes alırlar.

Zaman içinde bize öğretilenler, inançlar, kalıplar, korkular, v.s. bizi doğal nefesten uzaklaştırmaya başlar. Nasıl ki herkesin bir yürütüş tarzı, el yazısı varsa, herkes kendince bir nefes alışkanlığı geliştirir. Mesela korkunca nefesini tutar, ya da sinirlenince nefes kapasitesi azalır, bunun gibi farkında olmadan birtakım alışkanlıklar edinir. Dolayısıyla bebekken yüzde yüz olan nefes kapasitesi, büyüdükçe gerilemeye başlar.

Dünya sağlık örgütünün yaptığı bir araştırmada ortaya çıkan sonuç, insanların yüzde otuz kapasite nefes aldığı şeklindedir. Yüzde otuz kapasite nefes almak demek, yüzde otuz kapasite yaşamak demektir. Hücrelerimize yeterince oksijen gitmemesi demektir. Bu da hastalıklara ve birçok fiziksel ve ruhsal sıkıntılara sebep olur. Hücrelere yeterli oksijen gitmediği zaman bedenimizde birtakım blokajlar oluşur ve bu blokajlar yaşam kalitemizi ve kapasitemizi düşürür. Doğal nefesi yeniden hatırladıkça bu blokajlar çözülmeye başlar ve enerji alanımız değişir.

Fiziksel rahatsızlıklarımız iyileşmeye başlar, bedenimiz toksinlerden arınır, ruhsal olarak rahatlar ve özgürleşiriz. Tüm hücrelere oksijen gittiği için cildimiz güzelleşir, ışıldamaya başlarız. Kendimizi daha zinde daha dengeli ve güçlü hissederiz. Transformal nefesin yaşam kapasitemizdeki olumlu etkileri saymakla bitmez.

 

 

TRANSFORMAL NEFES TERAPİSİ

 
 

Transformal nefes, kişinin hayatında büyük dönüşüm yaratan ve kişinin kendi gücünü açığa çıkaran bir şifa çalışmasıdır.

Transformal nefes, spesifik bir nefes ritmi ile açığa çıkartılan yüksek frekanslı bir enerjiden faydalanarak şifalanma sağlayan çok güçlü bir tekniktir.

Transformal nefes, daha iyi nefes almamızı, daha enerjik olmamızı, daha huzurlu sevgi dolu ve dolayısıyla da daha yüksek bir bilince ulaşmamızı sağlar.

Transformal nefes, ruh beden ve zihin sağlığınızı geliştirip hayattan daha fazla keyif almanıza sebep olur.

Transformal nefes nasıl çalışır?

Transformal nefesin dönüştürücü ritmi evrensel kenetlenme yasası prensibine dayanır. Daha düşük frekansta olan bir enerji kalıbı, daha yüksek frekansta olan bir enerji kalıbıyla buluştuğu zaman ona kenetlenir ve yükselir.
Transformal nefes hücresel olarak elektromanyetik alanımıza girip kalıcı bir dönüşüme ve şifalanmaya sebep olur.

Transformal nefesin üç belirgin aşaması vardır.

İlk aşama kısıtlanmış nefes alışkanlıklarını ve kalıplarını açmaya, daha kolay ve efektif nefes almaya odaklanır. Bir çok insan nefes kapasitesinin çok küçük bir kısmını kullanır.

Bedenimize alabildiğimiz hava hayatımıza alabildiğimiz mutluluk ve güzelliklerle doğru orantılıdır.

Nefes alma kapasitemizi arttırdıkça sadece bedenimizin kendi kendini şifalandırma ve enerji üretme yeteneklerini geliştirmekle kalmaz aynı zamanda hayatımıza daha fazla mutluluk ve güzellik alabilme kapasitemizi arttırırız. Nefesimiz ne kadar açık ve akış halinde ise biz de hayatta o kadar kolayca akarız.

Transformal nefesin ikinci aşaması nefesimizi neden kapattığımıza, kapasitemizi neden tam olarak kullanamadığımıza ve bunların çözümüne odaklanır. İkinci aşama bilinç altındaki olumsuzlukları ve travmaları şifalandırmak için etkilidir. Bunlar hücrelerimize kodlanmış olan, geçmişten gelen ifade edilmemiş duygular, olumsuz inançlar, eski anılar ve bunun gibi enerjileri kapsar. Bu olumsuz enerjileri bilinçaltına alıp depolamanın bir yolu, kendimizi kapatıp nefesimizi kontrol etmeye çalışmaktır. Bunu kapalı kalmış alanlara nefes alarak ve nefesi tutunduğumuz yerleri bırakarak tersine çevirebiliriz. Bunu yaparak aslında eski duyguları, düşünceleri, anıları geri getiririz ve nefes almaya devam ederek bu olumsuzlukları daha yüksek frekanslı bir enerjiye kenetleyip kalıcı bir dönüşüm sağlarız.

Bilinçaltı açılıp temizlendikçe, arındıkça bilinç üstüne ve daha yüksek frekanslara bir kapı açılır, bu bizim farkındalığımızdır. Bu da bizi Transformal nefesin üçüncü aşamasına getirir.
Üçüncü aşamada bilinçli olarak üst benliğimizle ve gerçekliğimizin farklı yönleri ile bağlantıya geçeriz.

Transformal nefesin tüm aşamalarını her seansta deneyimleriz ancak hangi aşamada ne kadar süre harcayacağımız kişisel ihtiyaçlarımıza göre değişim gösterir. Kesin olan bir şey vardır ki, o da her transformal nefes seansında daha hafifler, netleşir ve titreşim frekansımızı kalıcı olarak yükseltiriz.

 

TRANSFORMAL NEFESIN FAYDALARI

 
 

Fiziksel

• Oksijenin tüm bedende dolaşmasını sağlar
• Enerji seviyenizi yükseltir
• Dolaşımı tetikler
• Enerjinin bedendeki akışını dengeler
• Bağımlılıklardan arındırır
• Cildi güzelleştirir
• Enerji seviyesini ve farkındalığı yükselterek bedenin kendi kendini iyileştirme kapasitesini arttırır

Duygusal

• Endişeyi ve stresi azaltır
• Kendi kendinizi nasıl sabote ettiğinizin farkına varmanızı sağlar
• Geçmiş travmaları ve korkuları şifalandırır
• Hayattan daha fazla keyif almanıza sebep olur
• Depresif duygulardan ve olumsuz düşüncelerden kurtulmanızı sağlar
• Özgüveninizi yükseltir

Ruhsal

• Daha derin bir meditasyon deneyimi kazandırır
• Yaradan ve evren ile bağlarını güçlendirir
• Farkındalığınızı artırır
• Gizli yeteneklerinizin açığa çıkmasına sebep olur
• Sevgi ve neşeyi daha doyumlu hissetmenizi ve ifade etmenizi sağlar

 

12 SEANSLIK TRASFORMAL NEFES TERAPİSİ

 
 

Her seans üç farklı bölümden oluşur ve toplam 1 saat sürer.
İlk 3-4 dakika “Kundalini” adını verdiğimiz bir çalışma yapılır. Bunun amacı bedeni nefes seansına hazırlamaktır. Bunu bedene endorfin salgılatarak ve topraklandırarak yaparız. Coşkulu bir müzik eşliğinde ziplayarak yapılan bir nefes çalışmasıdır.

Bir sonraki aşamada yere sırtüstü uzanıp göz bandı ve ağızlıklarımızı takıp transformal nefes rehberinin yönlendirmeleri eşliğinde nefes seansına başlarız. 35 - 40 dakika boyunca ağızdan bağlantılı nefesler alarak bu bölümü tamamlarız.

Üçüncü aşamada 15 dakika meditasyonda kalır ve bir saatlik Transformal nefes seansını tamamlamış oluruz.

12 seanslık Transformal nefes terapisi programının ilk dört seansı Transformal nefesin ilk aşaması üzerinde çalışılır. Alt karın bölgesine ağırlık verilir. Bu süreçte bilinçaltı tetiklenir.

İkinci dört seansta orta beden kontrol ve korku kemeri bölgeleri üzerinde çalışılır. Bu aşamada travmalar üzerinde çalışılır, farkındalık seviyesi yükseltilir.

Son dört seansta ise üst beden bölgesi üzerinde çalışmalar yapılır. Bu süreçte kişi üstü benliği ile bağlantıya geçer ve gizli yeteneklerini açığa çıkartır.

12 seanslık çalışmanın sonunda katılımcılara kendi kendilerine yapabilecekleri 3-4 dakikalık mini bir nefes çalışması öğretilir.

 

TRANSFORMAL NEFES SEANSI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

 
 

• Katılımcılar için mat
• Yastık/minder
• Battaniye
• Backjack
• Müzik sistemi
• Gözbandı
• Ağızlık

Transformal Nefes